Muži zahájili nadstavbovú časť úspešne

MHáK Martin – HK Slovan Levoča 31:25 (15:12)

Dlhá prestávka, iba jeden odohraný zápas vo Vajnoroch a nekompletná zostava pravdepodobne zapríčinili kŕčovitý prejav v prvom zápase nadstavby s družstvom z Levoče. Po celkom úspešnom úvode zápasu (v 14 minúte sme viedli 7:3) nás séria technických chýb, uponáhľaná streľby a nedôrazné bránenie kľúčových hráčov súpera dostali do útlmu, s ktorým sme sa nevedeli riadne vyrovnať až do konca stretnutia. S pribúdajúcimi minútami hráči po zraneniach (Macák) či chorobe (Mudrák) odchádzali kondične, čo sa prejavilo statickou hrou bez dostatočného pohybu. Vysunutá obrana súpera nám robila po celý zápas veľké problémy. Strácali sme lopty a súper rýchlymi protiútokmi udržoval nádej na zvrat a dobrý výsledok. Až za stavu 16:15 v druhom polčase prišli dôležité zákroky nášho brankára Gombarského a postupne sme začali navyšovať skóre zápasu na konečných 31:25. Osobná obrana súpera na Laca Bíra otvorila priestor na bránkovisku, kde hlavne Marek Klementovič svojou pohyblivosťou a dobrou koncovkou (dal v 2.polčase 5 gólov) ukazoval ako sa má hrať a bojovať o dobrý výsledok.

Verím, že v najbližšom domácom stretnutí so Stupavou nastúpime už aj s Vladimírom Buvalom a s hráčmi dorastu (v čase nášho stretnutia s Levočou hrali ligový zápas v Bratislave) a podáme lepší výkon, aby sme potešili našich priaznivcov nielen výsledkom, ale aj zlepšenou hrou.