Martinské deti ocenila aj Nasťa Kuzminová

Posledná júnová streda patrila oceňovaniu martinských školákov a škôlkárov za ich športové aktivity v rámci projektu „Poďme deti baviť pohybom“ počas celého roka. Medaily malým športovcom v Martine  odovzdala najlepšia  slovenská olympionička Anastasia Kuzminová spolu s primátorom mesta Martin Jánom Dankom a vo Vrútkach spolu s primátorom mesta Branislavom Zacharidesom . Odovzdávanie sa taktiež zúčastnili zástupca primátora mesta Martin Tatiana Červeňová a Rudolf Kollár a tiež Zdenko Kozák, ktorý na tento projekt poskytuje športovú halu. Za náš klub sa zúčastnili prezident klubu Milan Matia,  riaditeľ klubu Milan Janík  a manažér klubu pre mládež Ladislav Bíro.

Podpora športovania detí je pre náš mestský hádzanársky klub jednou z kľúčových oblastí. Projekt „PODME DETI BAVIŤ POHYBOM“. V rámci projektu sú každý rok vytvorené krúžky na jednotlivých základných školách v Martine, Vrútkach a Kľačanoch, ktoré sa zameriavajú na rozvoj všeobecných pohybových aktivít detí.  Mladí športovci si merajú svoje sily trikrát ročne v rozličných súťažiach a na konci roka je ich úsilie vyhodnotené.

„Vytvárať pozitívny vzťah k pohybu a športu je nevyhnutné už v tom najmladšom veku. V 4. ročníku pravidelne športovalo 580 detí z martinských materských a základných škôl. Dlhodobo sa snažíme, aby sa vyhodnotení zúčastňovali osobnosti slovenského športu, ktoré budú deti motivovať, aby v športe pokračovali. Som nesmierne rád, že tento rok naše pozvanie prijala jedna z najúspešnejších slovenských športovkýň Anastasiya Kuzminová. Našim cieľom je do ďalších ročníkov rozšíriť pôsobnosť projektu na všetky materské a základné školy v Martine a podľa možností aj v okolitým obciach, či mestách,“ povedal Milan Matia z Martinského hádzanárskeho klubu.

 Malí športovci si z júnového vyhodnotenia ako správni športovci odniesli medaily a krásne spomienky, ktoré budú formou fotiek zaslané každej zúčastnenej materskej a základnej škole .

„Touto cestou by som chcel poďakovať najmä všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa pravidelne zúčastňujú naplánovaných súťaží v Športovej hale, ďalej by som chcel poďakovať všetkým riaditeľom a riaditeľkám materských a základných škôl, ktorí sa zúčastnili tohto jedinečného  projektu. Veľkú vďaku chcem poslať učiteľom a učiteľkám, ktorí pravidelne športujú v krúžkoch a  pripravujú sa s deti na naše pripravené súťaže v športovej hale. Na záver chcem pozdraviť všetky športujúce deti a ich rodičov , ktorí ich podporujú v športovaní a prihlásili ich na náš krúžok „POĎME DETI BAVIŤ POHYBOM“. Splnil sa mi sen, aby naše deti prišla oceniť najlepšia športovkyňa Slovenska , viacnásobná olympijská medailistka Anastasiya Kuzminová a ďalším mojím  snom je, aby tento krúžok pôsobil v  každej škôlke a základnej škole v meste Martin a Vrútky“.

POĎME DETI BAVIŤ POHYBOM  aj v školskom roku 2020/2021. Už sa na Vás tešíme.

 

Milan Matia, prezident  Mestského hádzanárskeho klubu Martin.

Leave a Reply

Text Widget

Najnovšie komentáre