Martinskí muži vyštartovali úspešne

DAC Dunajská Streda – MHáK Martin 23:31 (9:11)

Do zápasu nevstúpili hádzanári Martina ideálne. Robili zbytočné technické chyby, a keď sa k tomu pridala i slabá efektivita v koncovke, domácim sa darilo držať v hre. Viackrát musel mužstvo podržať kvalitnými zákrokmi brankár Cerovský a predovšetkým vďaka nemu si náš tím udržiaval tesný náskok.

Po zmene strán sa výkon Turčanov postupne zlepšoval. Potrebný pokoj dodal mužstvu svojimi skúsenosťami Bíro ml. a v ofenzíve potiahol spoluhráčov Janiga, ktorý nakoniec zaťažil konto súpera desiatimi gólmi. Záver súboja už naši kontrolovali a do víťazného konca dotiahli aj tretie stretnutie sezóny.

„Duel mohol mať pre nás trošku pohodovejší priebeh, ale zbytočnou nervozitou sme si ho pomerne dlho komplikovali. Máme však v našom strede chalanov, ktorí dokázali zobrať zodpovednosť na svoje plecia a nasmerovať tím za víťazstvom. Dnes v kľúčových chvíľach zabral brankár Cerovský a tiež treba pochváliť desaťgólového Janigu, ktorý zahodil asi len jednu šancu. Keby sme boli všetci takí efektívni, o osude súboja je rozhodnuté oveľa skôr. Dôležité je ale víťazstvo. Teraz sa už môžeme pripravovať na prestížny súboj proti Bojniciam, v ktorých drese nastúpia aj bývalí reprezentanti a chalani, ktorí niekoľko sezón hrali za nás,“ povedal martinský tréner Ladislav Bíro.

Góly a zostava Martina: Cerovský, Gombarský – Janiga 10, Bíro 7/4, Noga 3/2, Šimko 3, Saitz 3, Macák 2, Mudrák 1, Súkeník 1, Cupán 1.

Najbližšie stretnutie odohrajú Martinčania túto sobotu proti Bojniciam. Súboj na palubovke Športovej haly na Podháji sa začne o 18. h.

 

Leave a Reply

Text Widget

Najnovšie komentáre