Naši muži vyhrali v Pezinku

ŠKH Agrokarpaty Pezinok – MHáK Martin  26:32 (15:16)

Aj keď naše družstvo už stratilo šance na postup do baráže o účasť v najvyššej súťaži, do Pezinka sme išli  v pozícii favorita . Pomerne skorý začiatok o 14,00 hodine v nedeľu, akoby spôsobil, že  herný prejav nášho družstva bol spočiatku ospalý, nevýrazný . Nedôrazná obranná činnosť umožňovala strelcom z Pezinka udržiavať vyrovnaný priebeh, počas celého prvého polčasu. Neprítomnosť L.Malíka, B.Saitza a M.Štrbáka spôsobila, že sme museli hľadať vhodné zloženie na pravej strane, či v obrane, alebo v útoku . Som rád, že po slabších výkonoch v predchádzajúcich dvoch zápasoch, zabral Michal Macák a svojou hrou nám pomohol prekonať tento problém. Presunutie Mareka Klementoviča na pravé krídlo a jeho opäť výborný výkon (8 gólov), nám postupom času zabezpečil získať iniciatívu na našu stranu. Osobná obrana na Vladimíra Buvalu súperovi vychádzala až do polovice druhého polčasu, ale zlepšeným pohybom a odchádzaním psychických a fyzických síl hráčov Pezinka, sme definitívne otočili priebeh stretnutia v náš prospech a presadili sa aj strelecky.

Pre zranenia, choroby a vyťaženosť hráčov dorastu, sme mohli využiť len Mareka Marčičiaka, ktorý nesklamal a v budúcnosti by mohol byť platným členom družstva mužov.

Posledné stretnutie nadstavbovej súťaže hráme v sobotu 4. 5. 2019 v nezvyklom čase o 19,00 hodine v Košiciach a verím, že favorita potrápime a odohráme s ním kvalitný zápas.

Ladislav Bíro , tréner

Leave a Reply

Text Widget

Najnovšie komentáre