Trojzápas MHáK Martin – HC Tatran Stupava so striedavými úspechmi

V sobotu sa v športovej hale v Martine stretli na úvod sezóny mladší a starší dorastenci a muži MHáK Martin so svojimi rovesníkmi zo Stupavy.

V prvom zápase nám predviedli starší dorastenci napínavý súboj, v ktorom sa jednotlivé družstvá striedali vo vedení. Naši vyhrali prvý polčas o gól a zápas bol vyrovnaný až do 40. minúty. V poslednej 20 minútovke sa hráčom Stupavy podarilo získať rozhodujúci náskok, ktorý udržali až do konca zápasu. Za našich chlapcov zahral výborne najmä Marek Noga, ktorý bol s 10 gólmi najlepším strelcom zápasu.

V ďalšom zápase nastúpili na svoj úvodný zápas sezóny mladší dorastenci. Našim chlapcom nervozita a tréma zväzovali ruky, na ich hre bol cítiť úvod sezóny. Nechytili sa tradičné opory Frkáň a Fabuš, od začiatku stretnutia bol súper lepším tímom, svojimi zákrokmi ho podržal brankár . Na rozdiel od súpera naši brankári mali veľmi zlý deň, ale ani obrana im veľmi nepomohla. Prehra síce našich chlapcov bolela, ale  takáto facka na úvod ročníka môže byť dobrá pre ďalší priebeh súťaže.

Vo večernom zápase nastúpili proti sebe v úvodnom prvoligovom zápase muži. Hráči Stupavy držali s našimi krok len prvých 20 minút. Potom sa prejavili väčšie hráčske skúsenosti nášho družstva, ktoré vyhralo polčas o 5 gólov. V druhom polčase sa muži Stupavy snažili ešte o dotiahnutie skóre, no naši hráči, aj s podporou hľadiska, postupne zvyšovali svoj náskok a s prehľadom zvíťazili. Najlepším strelcom zápasu za naše družstvo bol Boris Saitz s 9 gólmi. Potvrdil tým svoju formu, ktorá mu nedávno zabezpečila nomináciu do reprezentácie Slovenska. Gratulujeme a držíme mu palce!!!

Starší dorastenci MHáK Martin – HC Tatran Stupava     25 : 32 (15 : 14)

Mladší dorastenci MHáK Martin – HC Tatran Stupava   19 . 34  (8 : 13)

Muži MHáK Martin – HC Tatran Stupava                         38 : 27  (20 : 15)

Leave a Reply

Text Widget

Najnovšie komentáre