Víťazstvo mužov aj v poslednom zápase základnej skupiny

HK Vajnory – MHáK Martin 22:26 (12:13)

Na posledný zápas základnej skupiny 1.ligy vo Vajnoroch odcestovalo 12 hráčov, vrátane troch brankárov. Pre choroby, zranenia, štúdijné povinnosti či pracovnú zaneprázdnenosť chýbali viacerí hráči štandardnej základnej zostavy. Oproti predchádzajúcim zápasom sa do zostavy vrátil M.Štrbák. Chýbajúcich doplnili hráči z dorastu M. Noga, S. Pavlík, L. Jureček a S. Cerovský.

Ťažkú úlohu dostal Marek Noga, ktorý po celý zápas dirigoval hru z postu strednej spojky a zhostil sa jej veľmi dobre. Prvý polčas bolo na ňom vidieť nervozitu a dopadala na neho váha zodpovednosti, ktorú musel na seba zobrať. No postupom času, hlavne v druhom polčase si na túto rolu zvykol a pomohol družstvu k víťazstvu. Musím vyzdvihnúť výkony a prístup k zápasu tých najstarších a najskúsenejších hráčov L. Malíka, B. Saitza, M. Štrbáka, či M. Šimka, ktorí našich mladých hráčov nielen usmerňovali a podporovali, ale aj sami prispeli 20 gólmi veľkou mierou k úspešnému výsledku. Všetci traja brankári podali veľmi solídne výkony, každý z nich odchytal približne 20 minút a svojimi zákrokmi dávali istotu svojím spoluhráčom. Najmladší z nich, Simon Cerovský sa dostal do brány na poslednú dvadsaťminútovku a ukázal, že ak vydrží v poctivom prístupe k hádzanej, rastie nám v ňom veľká opora, .

Budúci víkend máme voľno a už sa tešíme na prvý zápas nadstavbovej súťaže, v ktorom nastúpime proti družstvu HK Slovan Levoča na domácej palubovke, v sobotu 2.3.2019 o 18,00 hodine v Judo Hale na Podháji.

Mgr. Ladislav Bíro, tréner

Leave a Reply

Text Widget

Najnovšie komentáre